Archiv – Němečtí ovčáci

Share Button

archiv_mamka_a_erysDobrý den !
Jmenuji se Jana Vágnerová a ráda bych se Vám představila.

Psi byli mojí láskou už od mládí. Jako dítě jsme bydleli v paneláku a tak jsem nemohla mít žádného pejska. O to víc mě to táhlo k sousedovic Erysovi, byl to Pudl královský. V každé volné chvíli jsem s ním chodila ven.

okresni_liga_kynologie_vyskov_1.misto

Později jsem si koupila mého prvního vlastního psa. Byla to fena německého ovčáka a jmenovala se Evora.

S Evorou jsem se účastnila mnoha závodů a zkoušek. Jedním ze závodů byla Okresní liga kynologie ve Vyškově v roce 1984. Umístily jsme se na úžasném 1. místě.

 

 


Arys Trstan

Arys Trstan byl německý ovčák s opravdu tvrdou povahou. Byl černý se znaky, narodil se roce 1993 a zemřel v prosinci roku 2000. RTG 0/0, 4CI 1/P.
Byl vítězem mnoha závodů. Několikrát se účastnil  vylučovaček dle IPO 3, zk: SchH 1, ZVV 1, ZVV 2, ZVV 3, ZPO 1, ZPO 2, SchH 3. Arys byl výborný stopař a tvrdý obranář.

archiv_arys_na_stupnich_vitezuarchiv_arysarchiv_arys_zadrzeni


Dona Due-Fa

Dona Due-Fa byla zakladatelkou naší chovné stanice Želečský hrádek. Dona k nám přišla v roce 1999 už jako 3 letá fena. Do půl roku zvládla výcvik, výstavu, i bonitaci, udělala zk: SchH 1, RTG 0/0, výstava: velmi dobrá, na bonitaci jsme jeli do Jeseníků. Dona byla razantní obranářka.

archiv_dona_due-fa


 Asta Želečský hrádek

Asta Želečský hrádek se narodila v naší chovné stanici. Její matka byla Dona Due-Fa. Asta byla vlkošedá se znaky. Udělala zkoušky: ZVV1, IPO 1, ZPO 1, RTG 0/0, byla výborná stopařka i obranářka, zemřela v roce 2007.

archiv_asta